Profile

Peyman Nasrollahi

Contact Details

Bio

قلعه وان

قلعه سنگی وان در تور وان با قطار در واقع ویرانه ای باشکوه و به جا مانده از تمدن سه هزار ساله اورارتو است که با سنگهای بازالتی و آجرهای خشتی ساخته شده است و در اطراف این قلعه برج زیبای ساردور به چشم می خورد که نمونه های نادری از کتیبه های پادشاهی اورارتو را در خود جای داده است .

جزیره آختامار

به سفارش سفر باتو ، جزیره زیبای آختامار که در بالا نیز راجبش مختصری توضیح دادیم ، در میان آبهای دریاچه وان قرار گرفته و به یکی از جاذبه های دیدنی این شهر تبدیل شده است . بر طبق افسانه ها نام این جزیره از داستانی عاشقانه گرفته شده که بد نیست توضیح کوتاهی در مورد آن داده شود . بر طبق برخی افسانه ها ، مردی جوان عاشق دختری از اهالی این جزیره می شود و هر روز برای ملاقات با وی با قایقی کوچک از این دریاچه عبور می کرد . اما در یک شب طوفانی قایق وی در میان امواج گرفتار شده و در هم می شکند و در دریا غرق می گردد وی در لحظات واپسین عمر نام دختر را که تامار نام داشت فریاد می زد و طنین صدایش در جزیره می پیچید . از زمان به بعد این جزیره آختامار نامیده شد .

در وسط این جزیره کلیسایی باستانی به چشم می خورد که به یکی از جاذبه های دیدنی شهر  وان تبدیل شده و قدمتش به ۹۱۵ میلادی باز می گردد و بر نمای آن تصاویری از داستانهای انجیل نقش بسته شده است .

سالن اپرا و تئاتر ایروان   Yerevan Opera Theatre

این بنای تاریخی در آفر تور ارمنستان دارای معماری باشکوه و زیبای است و حدود یک قرن از احداث آن می گذرد . این مجموعه گنجایش هزار و چهارصد نفر را دارد و همواره برنامه های فرهنگی متنوعی در آن برگزار می شود . پیشنهاد می کنیم حین اقامت شهر ایروان از برنامه های در حال اکران این مجموعه مطلع شوید و در صورت امکان یکی دو مورد  آن ها را ببینید . اولین نمایش اجرا شده در این مجموعه ، باله دریاچه قو نام داشت که اتفاقا مورد استقبال فراوانی قرار گرفت و به شهرت جهانی رسید  .