Profile

Ms. Laleh Nejadi II

Contact Details

Social Links

Bio

شهر سنگی اوپلیستسیخه – تفلیس

شهر سنگی اوپلستسیخه در تور گرجستان  ، بزرگترین شهر سنگی دنیاست که در فاصله حدودا هشتاد کیلومتری از شهر تفلیس قرار دارد . این شهر شگفت انگیز در میان کوهها و صخره‌هایی با اشکال زیبا ساخته شده و جالب است بدانید با قدمت هزاران ساله ، دارای بخش های مختلفی همچون نانوایی ، بیمارستان ،  کانال های آب و ... بوده است . باستان‌شناسان اوپلیستسیخه را یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین شهرهای سنگی جهان می‌دانند و  از سال 2007 میلادی نیز در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است . اوپلیستسیخه  در حدود هشت هکتار وسعت دارد و سالانه هزاران مسافر از سراسر دنیا برای بازدید از آن راهی این منطقه می شوند .

موزه ملی گرجستان – تفلیس

این موزه در میدان آزادی شهر تفلیس قرار دارد و از جمله برترین جاذبه های دیدنی کشور گرجستان است . این موزه دارای ده گالری است که در آنها اشیاء تاریخی و آثار ارزشمند هنری نظیر انواع آثار نقاشی هنرمندان بزرگ دنیا ، اشیاء باستانی ، طلا و جواهرات دوران باستان ، و حتی فسیل های به جا مانده از انسان‌های نخستین به نمایش درآمده است .

میدان پیازا – باتومی

میدان پیازا یکی از زیباترین خیابان های شهر باتومی است که سبک‌ معماری کشور ایتالیا را در ذهن تداعی می کند . در اطراف این میدان بسیاری از هتل های معروف شهر و کافه و رستوران های متنوع را می بینید و نوازندگان خیابانی فضایی رویایی و رمانتیک را در این خیابان بوجود آورده اند .

حمام رومی ها    Roman Baths

حمام های رومیان یکی از جاذبه های گردشگری پر طرفدار در شهر آنتالیا و تور آنتالیا  است که با بازدید از آن با فرهنگ و تمدن هزاران ساله این سرزمین آشنا خواهید شد . حمام رومی ها در قسمت شرقی سیده قرار گرفته و حین گشت وگذار در آن از موزه ای جذاب و تماشایی نیز بازدید خواهید نمود .

مسجد مراد پاشا    Murat Pasha Mosque  

به گزارش سفر باتو ، این بنای زیبا در بیرون از محوطه کاخ ها و در خیابانی به نام کاظم اوز آلپ قرار دارد . این مسجد به دوران عثمانیان تعلق دارد و در سال ۱۵۷۰ میلادی ساخته شده است . این بنا امروزه به عنوان یکی از زیباترین مساجد به جا مانده از دوران عثمانیان شناخته شده  و با گذشت قرن ها تا به امروز سالم و دست نخورده باقی مانده است . این مسجد دارای سه گنبد است که سنگ های به کار رفته در آن دارای تزئینات زیبا و در رنگهای مختلف است .

شهر فینیکه   Finike

این شهر زیبا و تاریخی در فاله کمی از آنتالیا قرار دارد و بواسطه سواحل زیبا و باغ های فراوان پرتقال به  شهرت رسیده است . شهر فینیکه دارای آثار تاریخی متعدد و بقایای به جا مانده از دوران آریکاندا و لیمیرا است