Profile

Habib Bahadori II

Contact Details

Bio

قلعه دختر (Maiden’s Tower)

برای بازدید از آثار تاریخی شهر باکو و رزرو تور باکو سفر باتو به منطقه ایچری شهر بروید . این منطقه در زمان حکمرانی شیروان شاهان هسته اصلی و پایتخت این امپراتوری بوده و از این رو دارای جاذبه های دیدنی فراوانی است . ایچری شهر در فهرست سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و گشت و گذار در آن بسیار جالب و سرگرم کننده خواهد بود . برج و یا قلعه دختر که داستانهای اسرار آمیزی در مورد آن نقل می شود یکی از جاذبه های دیدنی این منطقه است که با بیش از هزار سال قدمت سالانه هزاران بازدید کننده دارد .  باستان شناسان بر این باورند که قلعه دختر تا پیش از قرن هجدهم  میلادی پرستشگاه زرتشتیان بوده و سپس برای قرن ها به عنوان برج دیده‌بانی مورد استفاده قرار می گرفت . با ورود به داخل قلعه وارد راه‌پله ای مارپیچی شکل می شوید و با بالا رفتن از آن به بالاترین نقطه برج می رسید . این بنا بیست و نه متر ارتفاع دارد و از آنجا شاهد چشم‌اندازی زیبا خواهید بود .

خیابان نظامی

خیابان نظامی گنجوی یکی از معروفترین خیابانهای شهر باکو ست که به افتخار شاعر ایرانی ( نظامی گنجه‌ای ) نامگذاری شده است . این خیابان سه و نیم کیلومتر طول دارد و دور تا دور آن را مراکز خرید ، فروشگاهها و رستوران متعدد در بر گرفته است . هنگام قدم زدن در این خیابان با تغییرات معماری از نماهای باروک ، نئوگوتیک و نئورونسانس تا سبک‌های ساده‌ استالینی برخورد می کنید.

نگاهی به دو سازه شگفت انگیز دنیا در شهر دبی

برخی از بخش های داخلی ساختمان در قیمت تور دبی ، با روکشی از طلا  تزئین شده است و هر بخش دارای تزئینات باشکوه و منحصربفردی است . این هتل دارای دویست و دو اتاق است که همه‌ سوئیت‌های آن دوبلکس و بسیار لوکس هستند . و کوچک‌ترین سوئیت آن ۱۶۹ متر و بزرگ‌ترین آن ۷۸۰ متر مربع وسعت دارد .

باید افزود این سازه با صرف هزینه ششصد و پنجاه میلیون دلار و کار شبانه روزی سه هزار کارگر در طول سه سال ساخته شد .

 المهارا ، یکی دیگر از رستوران‌های این مجموعه است که بعنوان یکی از زیباترین رستوران های دنیا شناخته شده و یکی از بزرگترین  آکواریوم های دنیاست که گنجایش بیش از یک میلیون لیتر آب را دارد .