Profile

Negah Samani

Contact Details

Social Links

Bio

جاذبه های دیدنی در شهر ایروان – پایتخت جمهوری ارمنستان

 

سالن اپرا تئاتر ایروان   Yerevan Opera Theatre

ساختمان باشکوه اپرا تئاتر ایروان مکان یکی از مکان های فرهنگی بسیار مهم در این شهر است که در حدود یک قرن قدمت دارد .  این بنا  از سال ۱۹۳۳ میلادی ، شروع به فعالیت نموده و تا به امروز بسیاری از مشهورترین اجراها در آن به نمایش گذارده شده است .

 این مجموعه  در تور ارمنستان از نظر معماری نیز بسیار دیدنی و باشکوه است و گنجایش هزار و چهارصد نفر را دارد . در طول اقامت در این شهر بهتر است از برنامه های در حال اجرای این مجموعه مطلع شوید و در صورت امکان به تماشای آنها بروید .

موزه هنر کافسجیان    Cafesjian Museum

به گزارش سفر باتو ، موزه هنر کافسجیان از دیگر مکان های فرهنگی مهم و تاثیر گذار در این شهر است که بر اساس نام موسس آن نامگذاری شده است . مجموعه فرهنگی کافسنجیان در منطقه کنترون در نزدیکی آبشار مشهور ایروان واقع شده است و در اطراف آن جاذبه های دیدنی مختلفی به چشم می خورد . در این مجموعه ، برنامه های فرهنگی مختلفی نظیر کنسرت های موسیقی ، گالری های هنری و … برگزار می گردد که تماشای آنها خالی از لطف نخواهد بود .

شهر زیبا و تاریخی ایروان یکی از دیدنی ترین شهر های کشور ارمنستان و پایتخت این کشور است . که با وجود طبیعتی سرسبز و زیبا و آب و هوایی مطبوع به یکی از مقاصد گردشگری این کشور تبدیل شده و به خصوص در فصل تابستان تعداد زیادی از گردشگران ایرانی به این شهر سفر می کنند . 

خوشبختانه کشور ارمنستان با کشورمان ایران مرزهای مشترک دارد و از این رو برای سفر به شهر ایروان نیاز به طی نمودن مسافت زیاد و هزینه های هنگفت نیست و نزدیکی فرهنگ اقوام این دو سرزمین به یکدیگر سبب شده سفر به شهر ایروان به یکی از اصلی ترین گزینه ها تبدیل شود .

در ادامه باید افزود کشور ارمنستان تاریخی غنی و پر فراز و نشیب را از سر گذرانده و بخش بزرگی از جاذبه های دیدنی این شهر به بازدید از موزه ها ، آثار تاریخی و اماکن فرهنگی محدود می گردد . 

در ادامه این مطلب قصد داریم تا برخی از جاذبه های پر طرفدار شهر ایروان را به شما معرفی کنیم . پس تا انتها همراهمان باشید .